איך לעבור מ- FOMO ל- JOMO?

שיתוף

איך לעבור מ- FOMO * ל- JOMO**?
FOMO *- Fear of missing out –"חרדת ההחמצה" החשש שלא להיות מעודכן
JOMO* – Joy of missing out- שמחת ההחמצה 🙂

רבים כבר מכירים את המונח FOMO (החשש והחרדה להחמיץ משהו חדש) ואם לא מכירים את המונח, בודאי מכירים את התחושה הזו של הצורך להתעדכן, לא לפספס ואפילו להכנס לרגעי חרדה כשאנחנו לא מעודכנים ב"כל מה שחם" בסביבה שלנו.

הטרנד הנגדי החדש הוא ה- JOMO שעוסק בסיטואציה הפוכה- השמחה להתנתק מהעדכונים השוטפים והרגשה מצויינת עם מה שכבר יש לנו עכשיו.

כבר ידוע שאחת הדרכים להפרד מה- FOMO היא לבטל את אינסוף ההתראות שמתקבלות אצלנו בטלפון, אבל אחד ממחברי הספר על ה- JOMO מציע טיפ מרכזי אחד ומפתיע למי שרוצה התנתקות משמחת: לחזור לשנת 1999 ולקרוא שוב ספרים.

ספר ידוע כמשהו שאפשר להתמסר אליו ולשקוע בתוכו, בודאי למי שקרא בילדותו והפסיק לאורך השנים עם פריצת של העולם הדיגיטלי לחיינו.

ג'סיקה טילמן מרחיבה בכתבה במגזין INC את כל מה שהמוח שלנו יכול להרוויח מרגעים והרגלים של JOMO באמצעות קריאת ספרים

– בקריאת ספר יש יכולת להיטמע בתוך עולם אחר, זוהי פעילות שמזכירה קצת את שקורה כשמתרגלים מיידנפולנס (mindfulness). איזשהי היטעמות בסביבה שלנו שמשפרת את יכולות המיקוד שלנו.

– לא להאמין, אבל בספר מנייר אין לינקים, אין לאן לקפוץ ואין הסחות. פשוט לקרוא ברצף, ולהיכנס לתחושת נינוחות עם קצת פחות צורך לחפש משהו טוב יותר במקום אחר.

– קריאת ספר גם מאמנת את יכולות ההעמקה שלנו שהתדרדרו מאוד בשנים האחרונות, כי אנחנו מרבים בעיקר לצרוך תוכן קצר ופחות מעמיק, כך שהעמקה הופכת להיות נטל ומקשה עלינו במצבים בהם צריך להתרכז לאורך זמן באותו דבר.

כמו כל הרגל חדש שרבים מאיתנו נטשו לפני שנים, מומלץ להכנס לעולם הספרים בהדרגה, ולאמן את המוח שלנו מחדש גם לרגעים שבהם אנחנו נמצאים איפה שאנחנו, מבלי לחשוב על כל מה שאנחנו מחמיצים בינתיים.

לכניסה לקישור לחצו כאן:

x