דווקא המועמדים המתאימים ביותר לעבודה מסוימת – צריכים להתאמץ יותר כדי להתקבל

שיתוף

דווקא המועמדים המתאימים ביותר לעבודה מסוימת – צריכים להתאמץ יותר כדי להתקבל

 

המחקר מראה- מקומות עבודה יחמירו עם מועמד אידיאלי ויבדקו לעומק את רמת המחויבות שלו.

מועמדות ומועמדים לעבודה, בעלי יכולות גבוהות במיוחד, עלולים "לשלם מחיר" בתהליך הגיוס, עקב תפיסות שגויות שיש לגבי רמת המחויבות הנמוכה שלהם לארגון.

3 מחקרים שנערכו עם מנהלי גיוס בארגונים הראו שכאשר לא ניכרת מחויבות גבוהה מספיק מצד מועמד מצוין ומועמד בינוני, המועמד הבינוני צפוי להיבחר.

 

כאשר רמת המחויבות המצופה מהתפקיד מוסברת מראש ומוצבת כדרישה, המועמד המצטיין חוזר להיות בעל סיכוי גבוה יותר לתפוס את המשרה.

 

ממה נובעת ההטיה הזו?

 

החוקרים מסבירים שמנהלות ומנהלים שמראיינים מועמדים בעלי יכולות גבוהה מניחים באופן אוטומטי שמדובר באנשים אינדיבידואלים שמעמידים את האינטרס העצמי לפני האינטרס הארגוני ושיש להם יותר אפשרויות עבודה בחוץ, ובכך הם כמעט "מענישים" אותם (בלא מודע כמובן) ומעלים חשש לגבי המחויבות שלהם, מה שמקטין את הסיכוי להתקבל לתפקיד .

 

מתוך שלל התכונות והמאפיינים באמצעותם אנחנו בוחנים אם מישהו מתאים לעבוד איתנו, מחויבות היא עניין חמקמק שקשה יותר לזהות.

בניגוד להפגנת יכולות וניסיון מוכח, הכוונות האישיות של מישהו לגבי מקום העבודה שלו, הן עניין של הצהרה שקל להציג, וכולם עושים את זה אם רק שואלים אותם.

ואכן, המחקר מראה שברגע שהמועמדים יודעים שמחויבות היא דרישה בתפקיד, ההטיה בבחירת המצטיינים נעלמת והם חוזרים להיות בעלי הסבירות הגבוהה יותר להתקבל.

 

החוקרים ממליצים לארגונים לבחון טוב יותר את ההטיות שעשויות להתרחש בתהליכי גיוס ושיבוץ הון אנושי כדי להבטיח שהן לא מונעות מהם להרוויח את האנשים הנכונים עבורם.

 

לכניסה לקישור לחצו כאן

 

x