המליצו לך להתקדם בעבודה... אבל אולי לא נכון לך דווקא אופק ניהולי?

שיתוף


באמת כל כך ברור לך שניהול זה התפקיד הבא שלך?

אחוז גבוה מתפקידי הניהול מאוישים על ידי אנשים שרצו להתקדם בעבודה אבל ניהול לא כל כך התאים להם, יש הערכות שמדובר אפילו ב- 80% מתפקידים כאלו.

אנחנו יכולות ויכולים להיות מצטיינים ומקצוענים, לרצות שכר גבוה יותר ולמצוא את עצמנו במלכוד, בתפקיד שלא מתאים לנו ועושה לנו רע, וכמובן גם מזיק לארגון שלנו.

ניהול נתפס אוטומטית בתור המדרגה הבאה, זאת למרות שאפשר להתפתח בעבודה בכל כך הרבה דרכים חוץ מאשר באפיק ניהולי.
באתר של TECH TELLO פורסמה רשימה שאלות שכדאי לי לשאול את עצמי רגע לפני- האם באמת ניהול זה מה שאני הכי רוצה?

הנה כמה מהן:

🦩 קונפליקטים "גומרים" אותי

אם המחשבה הראשונה שלנו כשאנחנו חושבים על קונפליקט היא הימנעות, אנחנו מפספסים את אחד מיסודות התפקיד הניהולי, שיודע לקחת מצבים כאלו כהזדמנות לצמיחה. זה בהחלט סימן שתפקיד כזה לא מתאים לנו
מנהלות ומנהלים מתמודדים עם קונפליקטים על בסיס יומיומי. לנהל שיחות קשות, לשתף אחרים בהחלטות לא פשוטות, לאזן בין מתחרים, להגיד לא לרעיונות, לאכזב אנשים שציפו למשהו.. רשימה אינסופית של מצבים ניהוליים.

🦩 תכנון וניהול זמן – לא החוזקה שלי

יהיה לך קשה להצטיין בניהול אם תכנון זמן אינו החוזקה שלך.
זמן הוא משאב יקר וחמקמק בעידן של הסחות, אם לא ננהל היטב את הזמן שלנו, נפגע גם בזמנם של אחרים ונקשה על כולנו לעמוד במטרות שלנו.

מנהלות ומנהלים טובים יודעים שניהול ותכנון זמן הוא הרבה מעבר לבניית לוח משימות וגאנטים, אלא יש בו רכיב משמעותי של כבוד לזמן של אחרים ויכולת להוציא מהם את המיטב באמצעות תכנון חכם של הזמן שלהם.

🦩 מתקשה לשחרר לאחרים משימות שחשובות לי

עם יד על הלב, אם אנחנו מרגישים תחושות מימוש כשאנחנו מוצאים פתרון לבעיה לגמרי לבד או משיגים הישג כלשהו עצמאית, כדאי שנבדוק עד כמה אנחנו אוהבים לעשות את זה עם עוד אנשים.
רבים מאיתנו אוהבים את הצלילה וההתמסרות הזו לחקר של בעיה ומוכנים להקדיש לכך שעות, אבל לעיתים נגלה שאנחנו במיוחד אוהבים לעשות את כל זה לבד.
מעבר לניהול הוא מעבר למצב שבו בעיות צריכות להיפתר על ידי אחרים, לבד או בצוותא ואנחנו פעמים רבות אחראים להניע את זה אבל לא לשקוע בזה כמו שאנחנו אוהבים.
אם קשה לנו לוותר על האהבה הזו, יתכן וניהול פחות מתאים לנו.

🦩 אי ודאות מלחיצה אותי

קשה לעבוד במקום שהכל פה צפוי ואף פעם אין הפתעות, אבל בתפקידים ניהוליים, חוסר הודאות גדול יותר וכך גם הקושי לשלוט בו.
התמודדות עם כמה וכמה אתגרים במקביל מייצרים לחץ נוסף. רבים מזהים באתגרים האלו הזדמנויות ללמידה והתפתחות, וגדילה לתוך מצבים מורכבים, שלא נפתרים ברגע.
אך יש כאלו שזה יכול לשתק אותם.
אם קשה לך להתמודד עם אי ודאות, בנסיבות שאינן בשליטתך, ומבלי לדעת מתי תתבהר התמונה, יתכן שניהול לא מתאים לך.

יש עוד הרבה דרכים להתקדם ולהתפתח – לא כדאי להינעל על ניהול כברירת מחדל, אם יש סימנים ברורים שתפקודים ניהוליים יזיקו לך, כדאי לשרטט דרכים אחרות להתפתחות: המתחות מקצועית, מתיחה מקצועית למקצוע קרוב, העמקה בתחום מסויים או יצירה של משהו חדש ויזמי בתוך העשייה הקיימת.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x