שינויים בהרגלי העבודה - על פי ניטור עבודתם של 350 איש בימי הקורונה

שיתוף

שינויים בהרגלי העבודה – על פי ניטור עבודתם של 350 איש בימי הקורונה.

הרגלי עבודה של עשרות שנים משתנים לנו מול העיניים. ניטור הפעילות של 350 עובדים בחברת מיקרוסופט חושף את היקף השינויים שחלו בין לילה, חלקם רצויים וחלקם מדאיגים. הנה 4 מהם:

1. 10% יותר פגישות כל יום
היקף הפגישות השבועיות גדל ב- 10%, אולי כי כבר אין שיחות לא רשמיות בפינת הקפה וצריך לחפש חלופות לאינטראקציה, או שהעבודה מרחוק מפנה לנו זמן לעבודה יותר יצרנית.

2. זינוק בפגישות של 30 דקות בלבד
הגיע הזמן להפרד מפגישות של שעה. פגישות של 30 דקות הן ה"בון-טון החדש", ומאפשרות מיקוד ופרודוקטיביות.

במהלך החודשים האחרונים זינקו פגישות השלושים דקות ב- 22% והפגישות בנות השעה צנחו ב- 11%.
יתרה מכך, פגישה של שעה היא כבר לא אירוע מובן מאליו, אלא משהו שצריך להסביר אותו. מי שמזמן פגישה כזו מעורר תגובות של המוזמנים שרוצים להבין את הנחיצות בקיומה של פגישה ארוכה מדי.

3. פגישות 1:1 בין מנהלים לעובדים מבטיחות משרה מאוזנת לעובדים:

כדי לעבוד פחות שעות כל מה שצריך זה זמן 1:1 עם המנהל-ת הישיר-ה. מנהלות ומנהלים שמקפידים לקיים פגישות 1:1 תדירות עם העובדים שלהם, גורמים להם לעבוד פחות שעות בכל חודש.

פגישות כאלו מאפשרות למנהלים לווסת את המשימות של העובדים ולהפחית את הצדדים השליליים של עבודה מהבית שבה קשה יותר לתעדף בין משימות ויש סכנה לאבדן איזון בית-עבודה.

4. עובדים מגבירים networking

הריחוק החברתי מגביר את הצמא של עובדים להתרשת ולהכיר אנשים חדשים.
מבט נרחב על 90,000 עובדי החברה מגלה שרוב העובדים שמרו על קשר חברתי עם עמיתיהם, ורבים מהם הגדילו את רשת העמיתים שאיתם הם מתקשרים ובנו גשרים עם אנשים שמעבר לקבוצות העבודה הקרובות שלהם.

לכניסה לקישור ובו עוד תובנות ומסקנות רבות (חלקן גם מדאיגות) לחצו כאן

x