שיתפת את העובדים באסטרטגיה שלך? הסיכוי להצליח קפץ פי 3.

שיתוף

שיתפת את העובדים באסטרטגיה שלך? הסיכוי להצליח קפץ פי 3.

 

קצב השינויים המתרחשים כיום הם האיטיים ביותר לעומת אלו שעוד צפויים להתרחש בעתיד אך שיעורי ההצלחה של ניהול שינוי ארגוני נמוכים מאוד.

מאמר שפורסם על ידי ריץ' הירסט ממכון גרטנר מדווח כי רק 34% מהארגונים מדווחים על הצלחה בניהול שינוי ארגוני אל מול היעדים המוגדרים של הארגון. 50% מדווחים על כשלון ו- 16% מדווחים על תוצאות מעורבות. אלו

הכשל בניהול שינוי נובע מכך שגיבוש השינוי מתחיל מהנהלת הארגון כלפי מטה אל דרגי השטח. מחקרים שהקיפו 7,000 מגלים שכאשר העובדים עצמם בונים ביחד את אסטרטגיית השינוי, הסיכוי להצלחה קופץ פי 3 לעומת שינויים שהובלו לבד על ידי הנהלת הארגון. בפועל, 82% מהארגונים מסתמכים רק על הנהלה בכירה בבניית תהליך ניהול השינוי ובקביעת הגורמים המעורבים בו. ככל שיורדים בדרגי הארגונים כך מגלים הבנה פחותה יותר מדוע השינוי בכלל מתרחש. תקשור שמגיע מלמעלה למטה הופך את העובדים לכעוסים יותר (ב- 19%) וחרדים יותר (ב-22%) לעומת תקשורים שמגיעים ממקורות יותר אישיים. הנתון מעורר הדאגה ביותר הוא שאפילו בקרב הנהלה בכירה, מודים 25% מהמנהלים שהם בעצם לא מבינים את מהו השינוי למרות שהם חלק ממגבשי המדיניות החדשה.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x