שמירה על צוות מלוכד בזמנים קריטיים

שיתוף

שמירה על צוות מלוכד בזמנים קריטיים

איך שומרים על צוות מלוכד בזמנים קריטיים? וובינר שנערך באוניברסיטת MIT ארח מספר חוקרים ומומחים ארגוניים שסימנו 3 כללים שיש להקפיד עליהם כדי לשמור על צוות מחובר ומגובש תחת משבר מתמשך.

1. קישוריות צוותית

תחושת המשבר עלולים להקשות על הקשר הטבעי שמתרחש בזמני שגרה. בימים רגילים חברי הצוות מפטפטים במסדרון ואוכלים ביחד צהריים. בתקופה משברית, חשוב לחפש את הרגעים והזירות שיפצו על העדר הקישוריות הצוותית. זה מחייב גם את ראשי הצוותים וגם את העובדים לזמן לעצמם פגישות לא רשמיות (פיסיות או וירטואליות), ואפילו ארוחת צהריים וירטואלית היא אופציה מצויינת.

2. הובלה אמפתית

יותר מתמיד, נדרשת הכלה רגשית של חברי הצוות. הקפדה על הוקרה של המאמצים הצוותיים ולאו דוקא של התפוקות, שמירה על גמישות ועידוד של חברי הצוות לקחת קצת הפוגות גם בתקופה מאתגרת זו, הכרחיים לשרידות והלכידות הצוותית.

3. פגיעות סקלטיבית

לא כדאי להיות כל כך חזק ו"קול". פגיעות ורגשות פתוחים, במינון סביר ובזמנים הולמים, הם הכרחיים לבריאות הארגונית של הצוות.
שיתוף של מצב הרוח, גם כשהוא ירוד, יכול לסייע מאוד לעובדים שעלולים לחוש שהמצוקה שהם חשים שייכת רק להם. מנהיגים וחברי צוות שנראים תמיד שמחים ורגועים, עשויים דוקא לגרום לאי-נוחות בקרוב חברי הצוות. חשוב לבטא באופן פומבי חששות וחרדות, כדי להבטיח מרחב בטוח לביטוי רגשי של כל אחד.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x