תחושת הצלחה מגדילה מוטיבציה ללמוד – אם נקפיד להגדיר ולציין אותה

שיתוף

תחושת הצלחה מגדילה מוטיבציה ללמוד – אם נקפיד להגדיר ולציין אותה

 

הצלחה היא כוח מוטיבציוני חזק להמשיך הלאה באתגר ולעשות ממנו עוד, ולכן כדאי לצוותי הנחייה הוראה והדרכה לזמן רגעים כאלו בתהליך כי כך נוכל להניע לומדות ולומדים להתקדם במאמץ ולהתפתח עוד, אפילו אם לא היו סקרנים במיוחד.

 

מה עומד מאחורי הכוח הזה?

ע"פ מחקרים, המוח שלנו משתמש ב"כללי אצבע" וקיצורי דרך מוטי יעילות כדי לקבל החלטות איפה להשקיע תשומת לב ומאמץ.

הצלחה נראית כמו מקום מצוין להשקיע בו, כי זה מאמץ יעיל ומשתלם יותר לעומת כל חלופה אחרת- מקומות שבהם אין הצלחה.

 

עיצוב של חוויות הצלחה יניע את קהל הלומדים לא רק ללמוד עוד, אלא גם לפתור אתגרים מורכבים יותר, לפתח נקודת מבט רחבה ולשפר את כושר ההתמדה.

 

 

אבל יצירת תחושת הצלחה היא לא פעולה פשוטה או מובנת מאליה וחוקר מדע הלמידה פפס מקריאה מפרט בפרסום שלו סדרה של פעולות שיבטיחו רגעים כאלו ש"יתדלקו" את הלומדים במוטיבציה ללמוד עוד.

 

נתמקד בשתיים מתוכן:

  1. למסגר בקול רם רגעים של הצלחה

חוויות של הצלחה לא צריכות להיות באמצעות הקלה בדרישות, ואסור שהם יהיו אירוע "פייק" רק בשביל ההרגשה הטובה. מה שנדרש הוא למסגר בקול רם את הרגעים שבהם ברור שהלומדים שלנו יודעים לעשות משהו שהם לא ידעו לעשות קודם, ושהם ישמעו את זה מאיתנו כסמכות מקצועית. אם לא נציין את השיפור, נחמיץ הזדמנות לחיזוק המוטיבציה.

2. לנסח באופן ברור איך נראית הצלחה
חשוב לעזור ללומדים שלנו לדמיין איך נראית הצלחה באופן אובייקטיבי ובהיר. רק על בסיס זה נוכל להסביר להם את הסיבות להצלחה או לכישלון של ההתנסות שלהם. מתוך הבסיס הזה, הלומדים ייחסו לעצמם את הסיבות לתוצאה של הלמידה שלהם ומשם המוטיבציה להמשיך ולהתאמץ ולהצליח רק תגדל.

 

לפרסום המלא לחצו כאן

 

 

 

x