6 יכולות שצריך בכל צוות - כדי להבטיח תפקוד מושלם

שיתוף

6 יכולות שצריך בכל צוות – כדי להבטיח תפקוד מושלם

שליש עד חצי מהעבודה בארגונים נעשה בצוות, ולכן לא פחות חשוב מרמת הכישרון של חברות וחברי הצוות, זה עד כמה הצוות עובד באופן אפקטיבי והאם התכונות והיכולות של החברים בצוות הוא אופטימלי.

לא בכדי 86% מהעובדים שמסבירים את הכשלונות שמתרחשים בסביבת העבודה שלהם תולים זאת בהעדר האפקטיביות של עבודת הצוות. יתכן וחברות וחברי הצוות מוכשרים ומיומנים אבל הרכב לא נכון של סך היכולות שלהם פוגע באפקטביות העבודה של כולם.

סופר רבי המכר פטריק לנסיוני מציע מודל פרקטי של 6 יכולות (אותן הוא מכנה 6 ה"גאוניות") שצריכות להיות בכל צוות, מודל כזה מאפשר לראש צוות לבחון מה ה"תבלינים" שאולי חסרים בצוות ומונעים את תפקודו המיטבי.

לטענת נסיוני, רוב האנשים יגלו ש- 2 מתוך 6 היכולות ימלאו אותם בשמחה ואנרגיה, 2 יכולות הם כאלו שנגדיר שאנחנו "בסדר איתם" ו- 2 עשויים לרוקן אותנו משמחה ואנרגיה.

המודל הוא פרקטי כי כל מה שנדרש מאיתנו זה להבטיח שבצוות שלנו יש מספיק אנשים שמתמלאים בשמחה ואנרגיה בלפחות אחד מהיכולות, ואין יכולת שחסרה בצוות או שהיא מעיקה על החברים בו.

אז מהן 6 היכולות על פי המודל?

1. יכולת לתהות

זו יכולת שבו חברת או חבר הצוות מקפידים לברר -האם יש דרך טובה יותר מזו שהצוות פועל בה כיום? האם יש איך לשפר? הדמות של התוהה לא חייבת להיות עם פתרונות, אלא עם יכולת לשאול את השאלות האלו. ללא דמות שמחזיקה יכולת כזו, הצוות כולו בסכנה.

2. יכולת להמציא

בכל צוות צריך את זו את את זה שיאהבו לנסות דברים חדשים, לפתור בעיות ולחשוב באופו מקורי

3. יכולת להרגיש תחושת בטן

כאן מדובר על היכולת לספק זווית ראייה מעניינת ושונה משל אחרים, להתעקש לראות את התמונה הגדולה ולהפעיל הגיון בריא, תוך שימוש באינטואיציה טבעית גם אם לא מדבר בנושא שהוא בתחום המומחיות של חבר הצוות

4. יכולת להמריץ

צוות טוב חייב שיהיה לו את זו או את זה שידעו איך להזיז את כולם, איך לגרום לדברים לקרות ואיך להניע לפעולה. זהו מרכיב אנרגטי הכרחי שמישהו בצוות חייב למלא.

5. היכולת לסייע

עבודה של צוות היא מורכבת, וחשוב כל כך שיהיה בה את החברה או החבר שפשוט יודעים להוציא את הטוב מאחרים, הם יתנדבו לכל משימה, יצטרפו לחבר שזקוק לעזרה ויחזקו את האחרים במשימות שלהם אפילו בלי להיות מומחים בתחום.

6. היכולת להשלים את המשימה

בעולם הדינמי של היום רבים רצים למשימה הבאה מבלי לתפור את הקצוות של המשימה הקודמת. בכל צוות חשובה הדמות שיודעת לסיים את המשימה, לחתור לקו הגמר, להתעקש על סגירה מסודרת של התהליכים ולא להיבהל מהצדדים הטכניים של סגירת מעגל הפעילות.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x