אסטרטגיית 3 * 3* 3 לפריצת דרך בתהליכי למידה אישיים

שיתוף

אסטרטגיית 3 * 3* 3 – לפריצת דרך בתהליכי למידה אישיים

3 מטרות בלמידה – 3 חודשים – 3 אנשים מעורבים

 

 

אסטרטגיית 3*3*3 היא שיטה לפריצת דרך בתהליכי למידה אישיים ובעיצוב יעדים של התפתחות מקצועית אפקטיבית.

 

השיטה שפותחה על ידי מקינזי ומפורטת באתרthe star in me ,  מציעה לנו בפשטות לבחור 3 יעדים להתפתחות אישית, למשך תקופה של 3 חודשים תוך מעורבות של 3 אנשים אחרים שיתמכו בנו בתהליך ויגרמו לנו למחויבות כלפיו.

 

 

3 יעדים:

 

כשמדובר בהגדרת יעדי התפתחות, חשוב שנגביל את עצמנו ללא יותר מ- 3 בכל זמן נתון, אחרת פשוט נבטיח ולא נקיים. בנייה של יכולות חדשות היא פעולה קשה, חשוב שנתמקד בלמידה בהיקפים ריאליים.

 

3 חודשים:

 

לדד-ליין יש כוח חזק למקד אותנו. פרק זמן של 3 חודשים יספיק ברוב המקרים לאפשר לנו התקדמות מוחשית מול מטרה מסוימת באופן שתאפשר לנו ללמוד, לתרגל, לקבל משוב וכל זאת באופן קונקרטי וספציפי. דד-ליין רחוק מדי אינו מוחשי מספיק ולא מכווין אותנו לביצוע. דד-ליין של 3 חודשים הוא מספיק קרוב כדי למנוע מאיתנו להתחמק מהאתגר.

 

3 אנשים אחרים

 

לא כדאי להיות לבד כשיוצאים למסע למידה עם יעדים התפתחותיים. אנחנו משיגים מטרות כאלו כאשר אנחנו מגייסים אחרים מסביבנו שיגרמו לנו לקחת אחריות פומבית על המהלך. סביבה תומכת בונה לנו מערך שיבטיח את מימוש התוכניות שלנו. כדאי לבחור אנשים שקשורים ליעדים שבחרנו, חברים לצוות, עמיתים, מנהלים אבל גם בני משפחה יכולים לסייע לנו, כי גם מולם אחריותיות פומבית ודיווחיות על התקדמות המהלך,  מגבירים את המחויבות שלנו למשימה.

לכניסה לקישור לחצו כאן

 

.

 

x