להוסיף קצת פלפל לפגישה וירטואלית

שיתוף

להוסיף קצת פלפל לפגישה וירטואלית

חזרתם לזום ובגדול?

מתעייפים מעוד ועוד ישיבות וירטואליות משמימות?

הנה כמה רעיונות, מתוך עמוד הטוויטר של מומחה המנהיגות, דר' אנדי זאקס, לרגעים שיגבירו מעורבות משמעותית של המשתתפים, יאפשרו גיבוש חברתי או סתם הפוגה, ויהפכו פגישה סתמית לפגישה חוויתית.

פטפוטי צ'ט
הצ'ט הוא הזדמנות מצויינת להכניס חיים לפגישה ולשמור על כולם מעורבים, כדאי לבקש מהשתתפים בצ'ט להציע פתרון לבעיה, לתת משוב להצגה של נושא, לשאול שאלות ולתת טיפים של עמיתים.

דוגמה: "שכל אחד יכתוב איך הוא היה פותר את הבעיה הזו"

שיתופים

אפשר למצוא דרך משעשעת לסכם נושא או להביע דעה על משהו, למשל לתאר את הרגע הכי טוב שהיה השבוע בעבודה, לבקש לסכם נושא כלשהו במילה אחת או לבקש מכל אחד להעלות את "תמונת השבוע" שמייצגת את אירועי הימים האחרונים.

דוגמה: "השבוע שהיה לי במילה אחת"

מוטיב ייחודי

בכל פגישה מחליטים או מודיעים מראש על תמה נושאית כלשהי שתאפיין את המפגש ותוסיף לו קצת צבע, החל מהתייצבות עם כוס הקפה האהובה ביותר על כל משתתף, דרך צבע אחיד לחולצות של כולם, ישיבה עם משפקי שמש או כובע

דוגמה: "לפגישה הבאה כולם באים עם כוס הקפה האהובה עליהם"

סקרים
סקרים היא דרך מסקרנת לשמור על כולם מחוברים, החל מסקר "מה נשמע" בדקה הראשונה של מפגש כדי למשש את הדופק, דרך העדפות של משתתפים בסוגיות שעולות לדיון ועד בחירה ותעדוף של פרויקטים או צעדים לפעולה.

דוגמה: "הצביעו איזה פרויקט צריך לקבל תעדוף הכי גבוה"

חלוקה לקבוצות

כמעט כל התוכנות לפגישות וירטואליות מאפשרות חלוקה לקבוצות משנה בתוך סביבת המפגש (אפילו זום בגירסה הלא חינמית שלו), כדאי לנצל את זה כדי לשבור את רצף הפגישה, לחלק את המשתתפים לשלישיות או רביעיות ולבקש מהם לערוך סיעור מוחות, כתיבת רעיונות או פתרונות או ניסוח תגובה צוותית לנושא מסויים שהוצג לפני כן. ישיבה שכללה דיון עם חברים תבטיח שיח משמעותי יותר ועובדים מרוצים יותר.

דוגמה: "צאו ל- 20 דקות חשיבה בקבוצות וחזרו עם רעיון"

משחקונים

משחקון הוא עוד הזדמנות להפוגה קצרה של כמה דקות שיכולה לעשות את כל ההבדל בין ישיבה משמימה לישיבה חמימה. אפשר לשחק את משחק הפנטומימה, "זה הסוד שלי"- לנחש משהו ב- 21 שאלות, משחק האמת והשקר (מישהו מציג שני משפטים וצריך לנחש היכן השקר) ואפילו אבן נייר ומספריים, דרך חלוניות הוידאו.

דוגמה: "להציג את הפרויקט שלך בפנטומימה"

לכניסה לקישור לחצו כאן

x