מחפשים חשיבה יצירתית ומקורית- התחילו להקשיב לאנשים שהם לא כמוכם

שיתוף

מחפשים חשיבה יצירתית ומקורית- התחילו להקשיב לאנשים שהם לא כמוכם


בעולם מורכב שבו מקבלים מאות החלטות כל יום, כשהקיבולת שלנו לנצל משאבים לקבלת ההחלטות מוגבלת, אנו נוטים להשתמש בקיצורי דרך כדי לקבל החלטות מהירות. לחשיבה אוטומטית יש הרבה יתרונות אבל גם חסרונות – לא תמיד טוב לקבל החלטות מהירות ואוטומטיות.

ובכן מסתבר שהאנשים מסביבנו יכולים לאפשר לנו לחשוב אחרת אבל זה יקרה בעיקר אם הם שונים מאיתנו. על פי כתבה שהתפרסמה לאחרונה באתר ה- BBC הבריטי, הקשבה לאנשים שהם לא כמונו (בגיל, במוצא, בחינוך, בתרבות וכו') מייצרת "ערבוב" מחשבות מבורך שגורם לנו לצאת מאיזור הנוחות ומאמן את המוח שלנו לחשיבה מקורית באופן אפקטיבי במיוחד.

חברים שהם שונים מאיתנו? זה בדיוק ההפך מהנטייה הטבעית שלנו, לבחור לעצמנו חברים שדומים לנו באופי, בהעדפות ובערכים. מסתבר שדווקא חברים כאלה לא מאתגרים אותנו ולא מסייעים לנו להיחלץ מתהליכי החשיבה האוטומטית שכבר יש לנו. ברגע שאנחנו נחשפים לקבוצת אנשים מגוונת יותר, המוח שלנו נדרש לעבד מידע מורכב יותר ובעיקר לא צפוי, מה שמגדיל את הסיכוי שנחשוב באופן יצירתי.
מחקר שבדק את היתרונות של גיוון חברתי הראה שהחשיבה שלנו יצירתית יותר אפילו כשאנחנו רק חושבים על התגובות של אנשים שהם שונים מאיתנו. מחקר אחר מראה שאנשים ששהו זמן רב בחו"ל בתרבות אחרת מצליחים יותר במשימות המחייבות חשיבה יצירתית. אפילו צפייה בסרטי קולנוע זרים מספקת את גיוון נקודות המבט שהמוח שלנו כל כך אוהב.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x