5 טיפים לקליטה טובה של עובד חדש

שיתוף
 1. זהירות! יום אוריינטציה – דאגו ליום חוויתי שמשדר העצמה, גאווה ותחושה של מקום שמתפתחים בו. את כל הנושאים המשמימים והרגולטוריים ביום הקיים שלכם העבירו ללמידה דיגיטלית.
 2. מדברים התפתחות – הציגו לעובד את האפשרויות ההתפתחות שלו כבר בימים הראשונים. בקליטת עובד חדש יש יסודות של אהבה ממבט ראשון: יש חשיבות גדולה לימים הראשונים ממש. יש קשר בין קליטת עובד נאותה מבחינה הדרכתית לבין משך הקדנציה של העובד באותו ארגון.
 3. שפרו את עקומת הפרודוקטיביות של העובד באמצעות מעטפת הדרכה חכמה שתפחית את "הלם הקרב" שחווה עובד חדש. הנה נתונים על ממוצע הפרודוקטיביות של עובד חדש כאשר אין מעטפת הדרכתית.
  שבוע 0-2 25%
  שבועות 5-8 – 50%
  שבועות 9-12 – 75%
  לאחר 12 שבועות – 100%
  בנוסף, אחת הסכנות לביצועי עובד תקינים הן הטעויות שהוא מבצע בתחילת הדרך, אותן איש לא מתקן, שיכולות להתקבע למשך שנים.
  לכן, מעטפת ההדרכה אפקטיבית תכלול שילוב של ערכת קליטה, חונך והזדמנויות לתצפיות, רפקלציה ומשוב מתקן שינסה ללכוד את הטעויות הללו.
 4. דאגו ל- buddy – בלי קשר לכל אמצעי הלמידה והחניכה, הצמידו לכל עובד חדש דמות בלתי פורמאלית שאיתה אפשר לדבר פתוח ולהתייעץ. זה יכול להיות מפתח קריטי להפחתת תחושות של בדידות שאופייניות לתחילת הדרך.
 5. צרו מאגר תוכן דיגיטלי לכל השאלות הפרוצדוראליות – לעובד החדש יש המון שאלות בהמון נושאים, עזרו לו לעזור לעצמו. הוא בוודאי ירגיש עם זה טוב יותר.
x