איך לקבל החלטות טובות יותר בכל נושא

שיתוף

איך לקבל החלטות טובות יותר בכל נושא

אנחנו מקבלים כל כך הרבה החלטות בכל יום ויום, חלקן גדולות וחלקן קטנות.

עם מי לדבר, מי יאסוף את הילדים, במה כדאי לי להתמחות, לאיפה ללכת לעבוד והאם להמשיך עם מערכות היחסים שמסביבי.

בין אם מדובר ב"החלטות מאקרו" או "החלטות מיקרו", ככל שיש לנו יותר בחירות, כך קבלת ההחלטה קשה יותר ומביאה לתחושה של הפצה ואף אומללות, אפילו אם מדובר בנושאים קטנים.

מאמר שפורסם לאחרונה במגזין "ווקס" מציע כמה טכניקות שיעזרו לנו בפעולה הכל כך חשובה הזו.

הנה 5 מתוך סדרת ההמלצות שכתבה העיתונאית אני וולפ:

1. לשאול את עצמנו מה יעשה לנו טוב
לפעמים, תחת הטיות, לחצים או סתם אי נעימויות כלפי הסביבה שלנו, אנחנו שוכחים להתרכז בעצמנו ולברר מה אנחנו בעצם רוצים. עצירה לשאלה פשוטה – "מה ארצה להשיג באמצעות קבלת ההחלטה" תזכיר לנו את הרצונות האמיתיים שלנו בנושא מסוים.

2. לא להתחפר על החלטות קטנות

המחקר מראה שכשזה נוגע להחלטות קטנות, רוב הסיכויים שהבחירות הראשונות שלנו יהיו טובות מספיק. לא חייבים להתחפר ולחפור סביב התלבטות מה ללבוש בבוקר או איזה טעם גלידה לבחור כי עיסוק יתר בנושא קטן יאמלל אותנו שלא לצורך.

3. ההחלטה שלפני ההחלטה

קשה יותר לקבל החלטות בלהט הרגע, לפעמים אפשר לקבל החלטות מקדמיות שיעזרו לנו ברגע האמת. למשל, אם נחליט מראש על גבולות וקווים אדומים לקראת שיחה עם מישהו, או אם נגדיר מראש תקציב שאנחנו מוכנים להוציא על משהו לפני שניגשנו לרכישה.

4. החלטה גדולה- כדאי לשמוע חוות דעת שניה, שלישי ורביעית

החלטות גדולות מחייבות היוועצות עם אחרים. חפשו אנשים שכבר התנסו בנושא שאתם מתבלבטים לגביו (למשל- "לאמץ או לא לאמץ כלב?") ואספו כמה חוות דעת שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה שנכונה לגביכם.

5. לבחור בעיתוי הנכון להחלטה

אנחנו נקבל החלטה שונה באותה נושא לפי מצב הרוח שבו נהיה או רמת העייפות והעצבנות שלנו. רגעים מסוימים יובילו אותנו לקחת יותר סיכונים מאשר רגעים אחרים. בדקו עם עצמכם בזמן קבלת החלטה שאתם מודעים למצב הפיסי והנפשי שלכם, ושזהו באמת זמן טוב לקבל החלטה על משהו.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x