אין מספר קסם לזמן שלוקח לפתח הרגל חדש

שיתוף

למרות כל המודלים והמיתוסים, ולאחר מעקב על עשרות אלפי אנשים, התשובה לשאלה "כמה זמן לוקח לפתח הרגל חדש?" היא ש-  אין מספר קסם

[בין שבועות בודדים לחודשים ארוכים] מה שבאמת יעזור זה שנחליט לא להפסיק

 

מתכננים לשנות הרגלים לקראת השנה החדשה?

יש יותר מדי גורמים שמשפיעים על המהירות שבה הרגל משתנה אז לא כדאי להתמסר לכותרות נוצצות המדברות על "21 יום לשינוי הרגלים" או  "10,000 שעות (או צעדים) בדרך למומחיות".

 

עדיף להבין שאין מספר או נוסחת קסם, כל מקרה לגופו, וכעת ניתן לפענח יותר ויותר הרגלים כדי לדעת מה הקצב שלהם.

 

מחקר חדש של קבוצת מדענים מאוניברסיטאות בצרפת ובכמה מדינות בארה"ב ופורסם לאחרונה באתר של neuroscience news, מראה באמצעות מדגם ענק (ובזכות יכולות ה- AI  החדשות) כמה זמן לוקח ליצור הרגל ללכת לחדר כושר (ממוצע של כשישה חודשים), וכמה זמן לוקח לעובדי שירותי בריאות להתרגל לנוהל שטיפת ידיים (כמה שבועות בודדים).

 

בכל מה שנוגע לחדר כושר, המנבא המשמעותי ביותר שנמשיך ללכת, הוא הזמן שחלף מאז הביקור הקודם.

מכאן שאם יש משהו קריטי בשינוי הרגל… הוא לא להרפות מ"דוושת הגז".

 

נראה שגם תחושה של סדירות, תומכת בשינוי. כך למשל, 69% מאלו ששינו הרגל, הגיעו להתאמן בימים קבועים בשבוע.

 

המחקר כשלעצמו מהווה פריצת דרך ביכולת לבחון כמה זמן לוקח לשנות הרגל, שלא על סמך מילוי שאלונים או דיווחים עצמיים ומתוך הבנה שלכל שינוי יש מאפיינים אחרים.

 

החוקרים ניצלו יכולות ניטור דיגיטליות המקיפות 30,000 מתאמנות ומתאמנים, ולהבדיל, צוותי עבודה ביותר מ- 100 משמרות בבתי חולים.

 

שדה הנתונים הענק איפשר למכונה "לתצפת" על 12,000 מיליון שעות אימון בחדר כושר ו- 40 מיליון שעות עבודה בבתי חולים, ומשם לחלץ את הזמן שלקח להרגל החדש להיווצר בכל אחד מהמקרים השונים.

 

לכניסה לקישור לחצו כאן

 

x