דור ה- Z נכנס לעבודה בארגונים – ומפחית את הפורמאליות שלהם

שיתוף

דור ה- Z נכנס לעבודה בארגונים – ומפחית את הפורמאליות שלהם

ילידי שנות ה- 2000 מתחילים להשתלב בשוק העבודה, וניכר שהתקשורת המקצועית והארגונית עומדת להיות פחות מכופתרת, כך על פי מאמר שפורסם לאחרונה ב- BBC.

מקומות העבודה התמודדו מאז ומעולם עם מתח בין דורי, אך בעשור הקרוב יקלטו אליהם לראשונה למעלה ממיליארד עובדים שנולדו לדיגיטל.

יחד עם שנה של עבודה וירטואלית בארגונים, נראה שהתקשורת הארגונית תעבור שינוי משמעותי ותהיה פחות פורמאלית ממה שרגילים העובדים המבוגרים יותר.

במילים אחרות, גם השפה העסקית-משרדית תהפוך להיות בסגנון "קז'ואל".

בעבר נטמעו עובדים צעירים לתוך התרבות והשפה הארגונית והתאימו את עצמם אליהם.

בעידן הדיגיטלי, נראה שדווקא לצעירים עשויה להיות השפעה גדולה יותר על השפה וההתנהגות הארגונית ונראה שחסמים רבים יוסרו בין עבודה וחיים אישיים וחברתיים וייצרו סביבת עבודה נינוחה יותר, המתבססת על מה שהכי חשוב לדור הצעיר- אותנטיות.

"על אף שגם הצעירים מעוניינים ליצור קשרים אישיים בעבודה, הם פחות מבחינים בין "להיות ביחד" בחדר משרד פיזי ו"להיות ביחד" בחדר בזום. מבחינתם זה אותו חדר", מסביר ג'ונתן סטילמן שכתב את הספר על דור ה- Z בעבודה והוא בן 21 בלבד.

מומחי משאבי אנוש ממליצים לארגונים שקולטים עובדים מדור ה- Z לעבוד חזק יותר על מותג ארגוני משותף ותרבות ארגונית שמתאימה לכל הדורות כדי לאפשר לכל העובדים בארגון להיות חלק מקהילת בעלי העניין של הארגון, תוך הבנה שבדור הזה, המבוגרים יחנכו את הצעירים, אך גם הצעירים יחנכו את המבוגרים בהרגלי העולם החדש.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x