כל הוירוסים שמונעים חדשנות אצלך בארגון

שיתוף

כל הוירוסים שמונעים חדשנות אצלך בארגון

אם גם הארגון שלך צריך להמציא את עצמו מחדש בימים אלו, אפילו באופן חלקי, כדאי להכיר את הוירוסים שעלולים למנוע זאת.

הסופר והיועץ האסטרטגי גרהן בראון-מרטין מסביר שארגונים "מחסנים את עצמם" מפני חדשנות כתוצאה מהתנהגות חסרת מודעות שמשולבת עם תרבות ארגונית של שימור העתיד באמצעות שימור ההווה.

הוירוסים הללו הם הדרך של הארגון להתמודד פעמים רבות עם רעיונות חדשים וכוללים מעין אסטרטגיות למניעת חדשנות, כך למשל, 80% מהעובדים שמגוייסים למקום עבודה נבחרים על בסיס התאמה שלהם לתרבות הארגונית הקיימת, מה שגורם לחשיבה הקבוצתית להיות הרמונית ונוחה, ללא עידוד של חשיבה ביקורתית ונקודת מבט מגוונות.

מרטין מדגים זאת על חברת בלקבארי שבה התקיימו אינספור קבוצות חשיבה ודיון על אסטרטגיית הארגון, אך חברי הקבוצות הללו רק חיזקו את אשליית חוסר הפגיעות של הארגון והובילו לשקיעתו.

כמו כל מסגרת חברתית, גם ארגון בנוי על מבנים שמנציחים סטטוס קוו, בתוכם התסמינים של ההיררכיה, סדירויות של פיקוד ושליטה, מיקרו ניהול וכתוצאה מכך חשש מהתחדשות והעדר מחוברות של עובדים לארגון. כל אלו גורמים למי שמעלה רעיונות חדשים להראות כמו משוגע או כסיל.

מקומות העבודה שמבקשים לפרוץ ולהתחדש נדרשים לפיכך לבנות מנגנונים ארגוניים בהם יש חירות מוחלטת ויכולת להתנער מכל האילוצים הארגוניים.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x