לחוצים בעבודה? עדיף ללמוד משהו חדש מאשר לנוח

שיתוף

לחוצים בעבודה? עדיף ללמוד משהו חדש מאשר לנוח

לחוצים בעבודה? יש כאלו שמתחשלים וממשיכים להתמודד עם הלחץ, יש כאלו שלוקחים צעד אחורה או מחפשים מקורות אחרים לקבל קצת שלווה. מתברר שיש עוד אפשרות להתמודדות שמפחיתה לחץ בעבודה – התמקדות בלמידה. אם באמצעות רכישת מיומנות חדשה, איסוף מידע חדש או אתגור אינטלקטואלי.

שני מחקרים שפורסמו במגזין ניהולי של אוניברסיטת הרווארד, עקבו אחרי למעלה מ- 300 עובדים ממגזרים ותעשיות שונות, ביקשו לראות את דרכי התמודדות עם לחץ בעבודה. קבוצה אחת קיבלה זמן מנוחה בעבודה, בעוד השניה למדה דברים חדשים (הרחבת אופקים כלשהי, אתגר חדש של חשיבה או ממש למידה של חומר חדש).

באופן מפתיע, האפשרות לזמן מנוחה ורגיעה לא הורידה את הלחץ ואת השפעותיו (רגשות שליליים, חרדה, ביצועים מופחתים) ואילו התעסקות בפעילויות למידה הפחיתה את תחושות הלחץ והשחיקה באופן ניכר.

תוצאה מעניינת נוספת של המחקר, היא שגם אם אנשים לומדים מסביבך או שקיימת אווירת למידה והתפתחות בארגון, תחושת הלחץ תרד אפילו אם העובד עצמו לא למד דברים חדשים באותה תקופה.

החוקרים ממליצים להסתכל על למידה בעבודה כסוג של הפוגה איכותית בעלת יכולות להפחית לחץ ושחיקה לאורך זמן, ולא תוספת מעיקה על העבודה הקיימת, כפי שמגיבים עובדים רבים כשמציעים להם ללמוד.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x