מה מניע אותנו בקריירה שלנו? ואילו תפקידים יתאימו למוטיבציה שלנו?

שיתוף

מה מניע אותנו בקריירה שלנו? ואילו תפקידים יתאימו למוטיבציה שלנו?

כל מקום עבודה עם היתרונות והחסרונות שלו, אבל מקום עבודה טוב במיוחד הוא כזה שיענה על איזושהי מוטיבציה קבועה שתדחוף אותנו לנוע קדימה, להשתפר ולהתפתח מבחינה מקצועית.

רק שלכל אחד מאיתנו יש "כח בעירה" אחר, ופענוח המוטיבציה הזו יכול גם להכווין אותנו לסוג תפקיד ומשימות שנכון לנו לקחת על עצמנו, ולחתור לצמצום עשייה שלא מדליקה אצלנו ניצוץ כזה.

זיהוי מקורות ההנעה חשוב אם כך, גם כדי להבטיח לעצמנו תודעה של צמיחה קבועה, אבל גם כדי לנווט נכון את הקריירה שלנו לאורך זמן.
יש את אלו שהאתגר וההרפתקה הם המצת שלהם. הם מחפשים הזדמנויות לביצוע משימות קשות או חדשות וימצאו את עצמם בתחושה של פריחה דווקא בעבודות עם סיכון שמולו צריך להתמודד, החל מעולמות הביטחון ועד לעולמות פיננסיים או עסקיים.

רבים אחרים הולכים לעבודה כי הם מזהים בה פלטפורמה להשפעה, חברתית או אחרת.

הם מתמלאים במוטיבציה כאשר יחושו יכולת להשפיע על דעות ורעיונות של אנשים, וימצאו את עצמם במקצועות חברתיים, ייעוציים, טיפוליים או מנהיגותיים.

גם ביטחון וסדר הם גורמי הנעה חזקים לקריירה של רבים מאיתנו, בחירה בתפקידים או משימות בתחום פיקוח והסדרה, הבטחת איכות או בקרה, יכולים להסביר מוטיבציות של רבים מאיתנו, שרואים באיכות ויציבות ערך שנותן להם דרייב.

יצירתיות היא עוד מוטיבציה רווחת, בפרט בעידן הנוכחי. התחושה שמישהו רוצה להינות מהיכולת שלנו לבנות ולטפח רעיונות היא סיבה טובה בשבילנו לפרוח בעבודה.
עוסקים בחינוך? מפתחים אפליקציות או מעצבי אופנה? אולי יצירתיות היא ה"דלק" שגורם לכם לנוע קדימה בהתפתחות המקצועית שלכם.

מובן שגם שכר הולם וביטחון תעסוקתי יכולים להשפיע עלינו מאוד. אולי לא תמיד נצהיר על זה בקול רם, אבל הרווחה שבפרנסה היא סיבה מצוינת להשתפר ולהשתכלל במה שהם עושים.
פרסומים באתר של career guidance charts ושל the balance money מסבירים שמה שחשוב זה שנתעקש לבחון באופן אקטיבי מה המוטיבציות שלנו.

כך נבטיח שאנחנו על מסלול מקצועי שיש בו איזשהו "כוח מניע".
אם אנחנו בתפקידי ניהול, כדאי לנו לראות שאנחנו מזהים יחד עם העובדות והעובדים את המוטיבציות שלהם ולוקחים אותן בחשבון בגיוס, שיבוץ וטיפוח הקריירה של חברי הצוות.
לכניסה לאתרים השונים לחצו כאן וכאן

x