רוצים להיות פרודוקטיביים? במקום להכין רשימת משימות, הכינו רשימת "לא משימות"

שיתוף

רוצים להיות פרודוקטיביים?

במקום להכין רשימת משימות, הכינו רשימת "לא משימות"

 

תקועים עם רשימת משימות בעבודה או בחיים? פרופ' ארתור סי ברוקס מאוניברסיטת הרווארד המתמחה בחקר האושר מציע את הגישה ההפוכה, במקום רשימת משימות (to do list) להכין רשימת "לא משימות" (to don’t list). לטענתו, ציון של חוויות שליליות יכול לדחוף אותנו לנקודת מבט מאושרת יותר ברגע שנבין את כל מה שאנחנו לא צריכים לעשות או כל מה שלא באמת טוב לנו.

 

ברוקס מסביר, במאמר שפורסם במגזין INC,  שחוויות שליליות נדבקות חזק יותר למוח שלנו, ומחשבות שמנסות להסיר את החוויות האלו יכול לחזק את האושר שלנו.

 

נמצאים בזוגיות טובה? כתבו את המשימות שהייתם צריכים לבצע אם הייתם מחפשים קשר כזה.  הולכים לבלות עם חברים? ציינו שמות של אנשים שלא הייתם רוצים שיצטרפו. חשבו גם על אנשים עם מחשבות שליליות וציינו את הזמן המשותף איתם כמשימה לא לביצוע.

 

כדאי לנו הוסיפו לרשימה המפתיעה הזו גם פעולות שאנחנו נוטים לבצע בלי אהדה רבה: הישארות בבית במקום יציאה לטבע, קנאה באחרים שרק מתסכלת אותנו, ישיבות עבודה ארוכות ולא מועילות,  איחורים כרוניים שאנחנו סובלים מהם או דחיינות בהשלמת משימות בעבודה.

 

הפעולה הזו שבה אנחנו לא מוסיפים משימות לביצוע אלא מפתיתים משימות שאינן לביצוע, יכולה לסייע לנו להתבונן על החיים בפרופורציה אחרת, לשים לב באופן ברור יותר למה עושה לנו לא טוב, להעריך את מה שכבר יש לנו ביד ולכוון אותנו לתודעה מאושרת יותר גם כשיש לנו הרבה משימות "על הראש".

 

לכניסה לקישור לחצו כאן

 

 

x