5 מיומנויות שחייבים לרכוש כדי לשרוד את שוק העבודה העתידי.

שיתוף

5 מיומנויות שחייבים לרכוש כדי לשרוד את שוק העבודה העתידי.

כל עוד אנחנו לא יודעים להגדיר מה ידרוש מאיתנו שוק העבודה העתידי, נותר להתרכז במספר מיומנויות שיבטיחו את החסינות שלנו מפני תנודות.

מכון ATD, המכון הגדול בעולם בתחום הלמידה וההתפתחות הארגונית מצביע על 5 "סופר-מיומנויות" שכל אחד צריך כדי להתמודד עם העתיד:

1. מיתוג עצמי- להפוך את עצמך למוכר:

הנראות שלנו בעתיד תהפוך ליותר ויותר חשיבה ועובדים צריכים לבנות לעצמם מותג אישי שיבליטו אותם ואת היכולות שלהם בעולם עם שינויים תכופים. איך עושים את זה? כותבים ברשתות הפנימיות או החיצוניות ומדריכים את הצוותים בנושאים בהם יש לך עוצמות או יתרון יחסי.

2. הבנת מערכות מורכבות:

העולם העתידי יהפוך ליותר ויותר מחובר, מערכות דיגיטליות יעטפו את תהליכי העבודה שלנו. חשוב להכיר את המערכות האלו כדי לאפשר להן לתמוך בנו בעבודה.

3. לבנות לעצמך קהילה:

אנו בונים קהילות על ידי חיבור עם אנשים עם רקע או תחומי עניין מקצועיים דומים. הקהילות האלו הופכות להיות חשובות יותר ויותר. כדאי לכל עובד להשקיע בבנייה של רשת מקצועית, להגביר שיתוף פעולה עם עמיתים וכל זאת בעיקר באמצעים דיגיטליים שבהם אין חשיבות למיקום הפיזי של העמית המקצועי.

4. לחבק טכנולוגיה:

המכונות מסביבנו נעשות חכמות יותר, במקום לפחד שהמכונה תחליף אותנו, כדי להיעזר בה כדי להשתפר במה שאנחנו עושים. הדבר נכון בעיקר לגבי משימות טכניות שחוזרות על עצמן (לעיתים מדובר ברבע מהמשרה הנוכחית שלנו). כדאי שנחתור לאוטומציה של כל תהליך עבודה כזה כדי לפנות אותנו לעבודות של חשיבה מהותית יותר.

5. גיבוש חוסן אישי:

כדי להתמודד עם קצב שינויים מואץ צריך להיות חזק. עובדים שמגיבים קשה לשינויים יתקשו יותר לעמוד בפרץ השינויים שלא נפסק. שינוי יומיומי הוא בלתי נמנע והיכולת לפתח גמישות וחוסן לשינויים הופך לתכונה קריטית שכל אחד צריך לאמץ.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x