7 סוגי מנוחה שכולנו צריכים

שיתוף

7 סוגי מנוחה שכולנו צריכים

מתכננים קצת חופש? דר' סאנודרה דלטון סמית' שחוקרת את השילוב של עולמות הבית והעבודה מציעה לנו 7 סוגי מנוחה שימלאו לנו את המצברים. כדאי לבחון את סוגי המנוחה האלו כדי להבין טוב יותר, ממה בעצם אנחנו רוצים לנוח, ומהם הדברים שרוקנו אותנו ושמחייבים הפוגה.

1. מנוחה פיזית
מנוחה פיזית מצוינת למי שחש לאורך השנה מתח או כאבי שרירים וגוף. היא יכולה להיפתר במנוחה מאוד פסיבית ("רביצה" או מסאג') או דווקא בפעילות נמרצת ופעילה של הגוף.

2. מנוחה מנטלית

חשובה במיוחד לאלו שלא מפסיקים לחשוב. כל פעולה שתיתן קצת הפוגה להגיגים שרצים לנו בראש, תאפשר לנו לחשוב הרבה יותר ממוקד בהמשך.
מנוחה כזו היא שילוב של גוף ונפש- דווקא פעולות פיזיות כמו יוגה, ריקוד או ריצה, יכולות לתת לנו קצת שקט מנטלי.

3. מנוחה רגשית
נדרשת כאשר אנחנו מתקשים לפענח את ההרגשות האמיתיות שלנו. היא זו שמאפשרת לנו לשאול את עצמנו "איך אנחנו מרגישים היום" ולדבר בקול רם על מה (ומי) מקשה עלינו ביום יום שלנו ומהם גזלני האנרגיות שלנו בחיים.

4. מנוחה חברתית

זו חשובה במיוחד, כי לפעמים אנחנו בחופשה שבה אנחנו עדין מוקפים באנשים שאנחנו אוהבים אבל מדובר בכאלו שצריכים אותנו ולכן במידה מסוימת גוזלים מאיתנו אנרגיות (כמו ילדים למשל בחופשה משפחתית).

מנוחה חברתית זו מנוחה שבה אנחנו עם אנשים שיכולים "להחיות" ולמלא אותנו באנרגיות.

5. מנוחה דיגיטלית

זוהי בעצם מנוחה לחושים שלנו, ש"מופגזים" כל יום במסכים, הודעות, הסחות והתראות.
מנוחה כזו נועדה לאפשר לנו סביבה מאוד מרגיעה, פחות רעשים, פחות מסכים, פחות טכנולוגיה.

6. מנוחה יצירתית

חשובה במיוחד לאלו שעסוקים בלפתור בעיות, ליצור ולקיים סיעורי מוחות.
דווקא אלו זקוקים להפוגה שבה אפשר לזרוע זרעים של יצריתיות.
מנוחה בפארק, בחוף הים, בהרים או באירוע תרבות- אלו מקומות שבהם נולדת היצירתיות הבאה שלנו בלי שכיוונו לכך, ומתוך מקום של שקט ועצירה.

7. מנוחה רוחנית

בלי קשר לאמונות הרוחניות שלנו, מנוחה רוחנית מאפשרת לנו לבדוק את תחושות הזהות, השייכות והטעם שליו בחיים ויכולה לתת לנו הרבה כח. זה יכול להיות לבוא לידי ביטוי בתפילה, במדיטיציה או בכל תהליך או טקס אישי שלנו עם עצמנו או עם הקהילה שלנו, שיחדשו את תחושת ה"לשם מה" שאנו כה זקוקים לה.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x