5 אנשים שכדאי לפתח איתם קשרים בעבודה – כדי לקדם את הקריירה

שיתוף

5 אנשים שכדאי לפתח איתם קשרים בעבודה – כדי לקדם את הקריירה

הנה 5 דמויות שכדאי לפתח איתם קשרים בעבודה כדי להתפתח בקריירה, להבטיח מסלול של התקדמות, לייצר נראות ארגונית ולמתוח באופן מתמיד את אזור הנוחות: חונכת, ספונסרית, שותפה, מתחרה ונחנכת. כדאי לכולנו מומחית המנהיגות ג'ני פרננדז מאוניברסיטת קולומביה ממליצה לנו לאסוף לפחות אחד מכל סוג, ולראות בקבוצה הזו מעין "ועדה מייעצת" שמלווה את הקריירה שלנו, כך על פי מאמר שפורסם ב"הרווארד ביזנס ריוויו".

1. החונך:
למידה מבעל ניסיון היא מתנה יקרת ערך, דמות של חונך יכולה לייצר לנו "כוכב צפון" ומקום בטוח להתייעצות והתמקצעות. זו הדמות שתבטיח לנו משוב אמיתי על העשייה, תעודד אותנו ברגעים קשים ובעיקר מישהו שמסמן לנו את נקודות העיוורון שלנו.

2. הספונסר:
איתור של דמות משמעותית בארגון, מסייעת לנו במיצוב מול הארגון ומבטיחה שיהיה מי שייצג אותנו גם כשאנחנו לא בחדר. עובד שיש לו ספונסר מגדיל ב- 21% את הסיכוי להתקדם במסלול הקריירה.

3. השותף:
שותף הוא איש אמון שמנהל איתנו מערכת יחסים הדדית המשתלמת לשני הצדדים. הוא לא חייב להיות חבר טוב, אבל הוא מישהו שישלים את היכולות שלנו, עובד כמונו להשגת אותם יעדים, מישהו לרוץ איתו.

4. המתחרה:
כן, תחרות זה טוב להתקדמות קריירה. כל עוד התחרות אינה פרועה ואינה שוברת נורמות, תחרות בריאה לנו מאוד. כדאי לאתר מתחרה שישמור לנו על מוטיבציה גבוהה וחתירה לשיפור מתמיד לעיתים המתחרה גם יכול להיות השותף שלנו, אבל עצם נוכחותו תשמור עלינו בדריכות שתפתח אותנו.

5. הנחנך:
לא כדאי להצטייד רק בחונך, אלא גם לחנות מישהו אחר, להיכנס לנעלי המורה והמדריך של עובד טרי יותר ולפתח כישורים קריטיים לקריירה: תקשורת, אמפתיה, יצירתיות, הכוונה ופתרון בעיות.
דמות כזו גם מאמנת אותנו להיות דמות לדוגמה ולמופת. מצוין לפיתוח קריירה.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x