5 מתכונים להתמודדות עם כישלון

שיתוף

5 מתכונים להתמודדות עם כישלון

כישלון הוא כואב, ואין הרבה דרכים להפחית את הכאב (לרוב רצוי גם לתת לו את הבמה ולא להדחיק).

המאמן והיועץ איאן פרוסט פרסם לאחרונה 10 "מתכונים" להתמודדות עם כישלון והנה 5 מהם שיכולים לעזור לכולנו לצלוח את רגעי המשבר ולהבטיח לעצמנו למידה חדשה ומצמיחה.

1. הכישלון הזה הוא לא סוף, הוא בעצם התחלה

אם נגדיר את הכישלון כנקודת הסיום של התהליך, אז נשפוט כל דבר בדרך כאיום ונפחד מהסכנה. רק מהחרדה שתיווצר אנו עלולים לצעוד אל המשבר. אם נתבונן אל הכישלון כנקודת התחלה נבין כמה למידה הכישלון יכול לספק לנו ונבין שהכישלון לא מגדיר אותנו. נפתח תפיסה מאוזנת יותר שתגן עלינו מתחושות של אשמה.

2. הצלחה מורכבת מכישלונות שקרו בדרך

רוב האנשים שהצליחו במשהו, נכשלו לפני כן במשהו אחר. מעטים הם המקרים בהם הצלחה התרחשה ללא כישלון. כדי להצליח במשהו, צריך לנסות הרבה אפשרויות: הצעות, רעיונות, ניסיונות. אם נבין זאת, נבוא גם גישה אחרת לאירוע הכישלון ונדע שכאשר נצליח בסוף, איש לא יזכור לנו את הטעויות שעשינו בדרך.

3. להיזכר בכישלונות קודמים
ברגעי הכישלון, כדאי לחזור אחורה ו"לנגן" לעצמנו את הכישלונות הקודמים שחווינו בחיינו. דווקא ההיזכרות באכזבות עבר ומשברים שחחלפו יזכירו לנו גם את היכולת שלנו להתגבר ולהשתקם ויתנו לנו את הכוחות לצאת להתמודדות כזו גם בפעם הזו.

4. לקחת בעלות על הכישלון

באופן טבעי, כישלון גורם לנו לשאול את עצמנו מה היינו עושים אחרת, ופעמים רבות למצוא סיבות חיצוניות ואנשים אחרים שתרמו לחוסר ההצלחה. אבל דווקא לקיחת בעלות, עם כל הכאב שבדבר יכולה להצמיח אותנו הכי טוב. נכשלנו? כדאי לא להסתכל לצדדים, לברר לעצמנו מה השתבש, מה חלקנו בשיבוש ואיך אנחנו יכולים להשתנות הלאה. זהו כח מניע מאוד לתנועה לעבר הצלחה, גם אם אנחנו לא חשים בכך באותו רגע.

5. להיכשל לבד ולהצליח ביחד

לעיתים כישלון מזכיר לנו שהתמודדות עם אתגר זה משהו שצריך לעשות עם עוד אנשים. כישלון משותף הוא קל יותר לנשיאה, ועבודה משותפת עם עוד אנשים מגבירה את הסיכוי להצלחה. כישלון יכול לעיתים להזכיר לנו שאנחנו לבדנו, זה לא תמיד מספיק. תובנה כזו יכולה גם לגרום לנו לסייע לאחרים שנכשלו ולהוביל אותם או איתם לעבר הצלחה חדשה.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x