7 סיבות מדוע למידה ארגונית הכרחית היום יותר מתמיד

שיתוף

7 סיבות מדוע למידה ארגונית הכרחית היום יותר מתמיד


בבלוג של פול ג'וסלין יש 20 סיבות (ותזכורות) מדוע למידה ארגונית הכרחית לשגשוג והצלחה של הארגון בעיקר בימים מורכבים כמו אלו, הרשימה יכולה להוות מצפן לכל מי שמוביל פיתוח מקצועי בארגון, ולהזכיר לו מה הייעוד האמיתי שלו:

והנה 7 סיבות נבחרות מתוך הרשימה

1. הגמשה ארגונית:

ארגונים רוצים להיות גמישים יותר, ויוכלו לעשות זאת רק אם יהיה בהם מי שיתאגר את הקיים, יחזק את הערכים המבודלים שיש בארגון וישאל שאלות חדשות.

2. הבטחת גיוון:
אי אפשר להבטיח סביבת עבודה מגוונת, בלי שהיא תכלול רגעים של למידה בהם אנשים מביעים עמדות והשקפות עולם, משקפים מה הם לוקחים אחד משהשני ולראות בעמיתים השונים הזדמנות לצמיחה.

3. כשירות לשינוי:
למידה היא אחת המאיצים החזקים לשינוי ולהתאמה למצבים חדשים. ללא חשיפה, עיבוד וחקר של תפיסות, מיומנויות וידע חדש, יקבעו את הארגון במצבו הנוכחי.

4. יציאה מנוחות:
גופי למידה שרק יעסקו בתפקידים הקיימים והמשימות הקיימות, יסכנו את הצמיחה של הארגון, תפקיד למידה הארגונית להוציא את העובדים מאיזור הנוחות ולגרום להם להבין שאיזור הנוחות הארגונית הוא "אויב" של הצמיחה הארגונית.

5. מיתוג מעסיק:
עובדים בארגונים מצפים להיתרם ולהתפתח במקום העבודה שלהם. אם הם יחושו שהם עומדים במקום, הם יעדיפו מקום עבודה אחר.

6. יצירת תרבות:
למידה ארגונית במיטבה צריכה לא להיות רק יחידה ארגונית נפרדת משאר הארגון אלא מי שיודע לחלחל ולהטמיע תרבות של למידה בתוך האסטרטגיה הארגונית, היעדים, התפעול והמודלים הניהוליים.

7. הפצה של ידע:
בעולם המרושת של היום, הידע הניסיון והחכמה נמצאים בכל חלקי הארגון, למידה ארגונית יכולה להיות זו שמאתרת את מוקדי הידע ומפיצה אותם לכלל העובדים.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x