6 פורמטים ללמידה ארגונית זולה במיוחד

שיתוף

6 פורמטים ללמידה ארגונית זולה במיוחד

לא תמיד יש את הזמן, הכסף או ההצדקה הכלכלית להשקיע בפיתוח מקצועי מפותח כהלכה, ועדין חשוב מאוד שעובדים בארגונים ילמדו כדי להועיל לארגון שלהם יותר.

בעיתון "פורבס" ריכזו רשימה של פתרונות למידה ארגוניים זולים, והנה כמה מהם:

🆓 למידה בהכוונה עצמית:

במקום להוציא את הלומד לקורס או לבנות לו מערכי למידה מפורטים, מציידים את הלומד בדף מטרות ותכנים ומציעים לו לעבור על ערכות תוכן ולעיין בהם תוך הכוונה עצמית עד להגעה לקו הגמר. דורש הרבה משמעת עצמית אבל הרבה יותר זול מפיתוח מלא של תהליך למידה.

🆓 למידה של ארוחת צהריים:

תיאום של פגישות ארוחת צהריים בין חונך לחניך או בין מומחה לעמית שבו צד אחד מעביר ידע ייחודי שיש לו לצד השני, ניצול של זמן לא פורמלי ללמידה והתחברות בין אישית.

🆓 פרויקט "מאסטר שף":

יציאה למהלך של צוותים שחוקרים נושא מסוים, מעבדים אותו ומציגים אותו באירוע שיא בדומה לתכניות ריאליטי. מתאים ללמידה וחקר של צוותים, לעידוד יזמות וחשיבה יצירתית וליישור קו על נושא מסוים שנמצא בפער.

🆓 חניכה:

תכניות חניכה נחשבות לזולות במיוחד ומדויקות במיוחד כי יש בהם גוון אישי והתאמה אישית לצורכי החניך. מצד שני הן נחשבות לכמעט בלתי אפשרויות להטמעה לאורך זמן. שימוש בחניכה מומלץ רק אם הוא כולל בתוכו שימוש במערכות מעקב ובקרה שיבטיחו שהתהליך יתרחש ולא יתמסמס בשטח.

🆓 דיונים וירטואליים:

קהילות מקצועיות שמתחברות ביחד ברשת חברתית או רשת ווטסאפ ותורמים ידע שוטף תוך כדי עבודה, מאפשר לעובדים להכיר "קבוצת שווים" ולחלוק בבעיות ואתגרים שאין עם מי לחלוק ביום יום.

🆓 משימות DIY:

הקצאת משימת למידה לעובד המאפשרת לו להתפתח במקום שהוא רוצה או שהארגון זקוק. העובד מבצע את המשימה ומציג אותה למנהל שלו, עצם ביצוע המשימה, המשוב לגביה והרפלקציה שהיא מאפשרת גורמת לתהליך למידה אפקטיבי כמעט ללא הוצאות כלכליות.

לכניסה לקישור לחצו כאן

x